jak-dorobic.pl

biznes, praca, finanse

Polisa na życie
Finanse

Polisa na życie – dlaczego w dzisiejszych czasach szczególnie warto o niej pomyśleć?

Polisa na życie to szczególny produkt – nie docenimy wszystkich zalet, jakie może nam zaoferować, aż do momentu, kiedy w naszym życiu nie wydarzy się coś złego. Chociaż nikomu nie życzymy żadnych czarnych scenariuszy, w dzisiejszych czasach szczególnie warto pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu siebie i swojej rodziny. Przedstawimy dzisiaj na to kilka powodów – jeśli chcesz je poznać, zapraszamy do czytania!

Polisa na życie a recesja – jak ubezpieczenie może pomóc w trudnej sytuacji gospodarczej?

Polisa na życie to przede wszystkim produkt ubezpieczeniowy, który ma zabezpieczyć nasze rodziny. W przypadku naszej śmierci będą one mogły liczyć na wypłatę odszkodowania, które pomoże im zachować płynność finansową w tym trudnym momencie. Nie zapominajmy jednak, że taka polisa może być przydatna także w wielu innych sytuacjach.

Jedną z nich jest chociażby możliwość straty źródła stałego dochodu. Jeśli będziemy objęci polisą na życie, która będzie obejmowała taką opcję, możemy liczyć na odszkodowanie na wypadek utraty pracy. Niestety przy obecnej sytuacji gospodarczej jest to bardziej realne, niż mogłoby się wydawać, więc zdecydowanie warto pomyśleć o jakimś zabezpieczeniu na tę ewentualność.

Oszczędzanie z polisą na życie?

Poprzedni punkt nie był zbyt optymistyczny, więc teraz przyjrzymy się mniej drastycznej funkcjonalności, jaką może zaoferować nam polisa na życie. Chodzi tutaj o opcję oszczędnościową, którą oferuje wiele różnych produktów ubezpieczeniowych. W jaki sposób to działa i jak może nam pomóc przetrwać trudne czasy?

Opłacając każdą składkę polisy na życie z opcją oszczędnościową będziemy mieli pewność, że jej część trafi na specjalny fundusz inwestycyjny. W sytuacji, kiedy nie wydarzy się żadna sytuacja, która będzie wymagała wypłaty odszkodowania, będziemy mogli liczyć na zwrot części opłaconej kwoty (pozostała służy pokryciu kosztów polisy), oczywiście powiększonej o stosowny procent. W ten sposób ubezpieczenie może stać się dla nas podwójnym zabezpieczeniem, z którego będziemy mogli skorzystać nie tylko wtedy, kiedy przydarzy się nam jakiś wypadek.

Ubezpieczenie a poważna choroba

Niestety na koniec wrócimy do potencjalnych nieszczęśliwych zdarzeń, przy których może się przydać polisa na życie. Ostatnia pandemia pokazała nam, że różne choroby mogą nas dotknąć niezależnie od naszego wieku czy dotychczasowego stanu zdrowia. Pamiętajmy o tym, że jest to sytuacja także potencjalnie niebezpieczna dla naszej rodziny i jej płynności finansowej. Jeśli zachorujemy, nie tylko możemy utracić źródło utrzymania, ale także będziemy musieli ponieść wszystkie koszty związane z leczeniem czy pobytami w szpitalach.

W dobie ciężkiej sytuacji gospodarczej może być to szczególnie obciążające. Warto więc pomyśleć o ubezpieczeniu, które będzie mogło znieść z nas to ryzyko i pomóc nam w sytuacji, kiedy będziemy mieli problemy zdrowotne. Pamiętajmy tylko o tym, że nie każda polisa na życie oferuje odszkodowanie na wypadek zachorowania, więc warto przyjrzeć się Ogólnym Warunkom Ubezpieczenia, zanim podpiszemy umowę z ubezpieczalnią.

Materiał zewnętrzny