jak-dorobic.pl

biznes, praca, finanse

tworzenie stron internetowych
Finanse

Czy tworzenie stron internetowych jest dla każdego?

Tworzenie stron internetowych to doskonałe źródło dochodu. Dzięki opanowaniu reguł, którymi rządzi się internet, można stworzyć witryny przynoszące wymierne zyski ich właścicielom. Do tworzenia prostych stron nie trzeba znać języka programowania. Skomplikowane i rozbudowane witryny to już wyższy poziom, ale też nie wiedza tajemna dostępna niewielkiej grupie osób.

Kreatory stron internetowych

Jeśli ktoś chce stworzyć prostą stronę internetową, która będzie składała się z kilku zakładek, może skorzystać z gotowego kreatora stron www. Najpopularniejszym z nich jest WordPress. Stworzenie strony sprowadza się w nim do wybrania odpowiedniego szablonu a potem uzupełnienia treści i wstawienia własnych zdjęć.

Każdy, kto potrzebuje prostą stronę, której nie zamierza często aktualizować, może wykorzystać to gotowe narzędzie. To najlepsze rozwiązanie dla osób, które prowadzą niewielkie firmy, np. warsztaty samochodowe, czy świadczą usługi krawieckie i chcą na stronie internetowej krótko scharakteryzować zakres swojej działalności.

Nie bez powodu mówi się, że firma, której nie ma w internecie, najpewniej nie istnieje. Warto więc zainwestować trochę czasu w stworzenie własnej, prostej witryny, by klienci mogli szerzej poznać profil prowadzonej działalności.

komputery

Profesjonalne rozbudowane witryny internetowe

Tworzenie stron internetowych, które mają konkurować w wielkim świecie Google wymaga zaangażowania wielu osób. Zadania, które stoją przed twórcami www realizowane są przez:
-informatyków;
-grafików, specjalistów od UX;
-copywriterów.

Informatycy odpowiadają za kwestie techniczne witryny. Muszą znaleźć hosting, wykupić domenę i stworzyć szkielet strony internetowej, która będzie działać szybko zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych. Ich rolą jest również wypozycjonowanie strony w taki sposób, by była wysoko w wynikach wyszukiwania Google. Służy temu głównie budowa blogów zapleczowych i bazy linków prowadzących do strony.

Graficy i specjaliści od user experience będą odpowiadać za to, jak strona internetowa wygląda. Ważny jest kolor tła, przycisków i krój czcionki. Liczy się to, by nawigacja na stronie była intuicyjna dla użytkownika. Osoba, która porusza się po stronie, nawet po raz pierwszy, musi być niemalże prowadzona za rękę tak, by nie porzuciła witryny i nie poszła szukać informacji u konkurencji.

Copywriter musi napisać treść, która pojawi się na stronie. Jego rolą jest stworzenie takich tekstów, które będą sprzedawać usługi albo produkty właściciela strony. Musi wyrażać się precyzyjnie, używać języka adekwatnego do grupy docelowej a przy okazji jeszcze budować treści przyjazne algorytmom wyszukiwarki.

Tworzenie stron internetowych może być dobrym sposobem na to, by dorobić do budżetu. Prostą stronę można zbudować w kilka godzin. Dzięki temu można również podszkolić się na tyle, by później szukać zatrudnienia w profesjonalnych agencjach, które budują strony www wielkim korporacjom.