jak-dorobic.pl

biznes, praca, finanse

Obrączki ślubne i najpopularniejsze ich rodzaje
Zakupy

Obrączki ślubne i najpopularniejsze ich rodzaje

Ślub to wyjątkowa chwila w życiu pary młodej, która zaczyna wspólne życie razem. Symbolem miłości są obrączki, które stanowią nieodłączny element tej ceremonii. Jakie obrączki są najchętniej wybierane? Czym się kierować podczas zakupów?

Gdzie kupić obrączki ślubne?

Obrączki ślubne dostępne są tak naprawdę u każdego jubilera. Jeśli jednak ktoś chce znaleźć coś wyjątkowego, to warto przeszukać nie tylko sklepy stacjonarne, ale także internetowe. Niejednokrotnie w sklepach online oferta jest znacznie obszerniejsza i można znaleźć obrączki w niższych cenach. Warto jednak na początku pójść do sklepu tradycyjnego i przymierzyć kilka modeli, aby sprawdzić, jak wyglądają na palcu. Dobrze jest postawić na znane marki, które oferują wysokiej jakości wykonanie i gwarantują piękny wygląd przez wiele lat.

Jak długo czeka się na obrączki ślubne?

Należy pamiętać, żeby nie odkładać kupna obrączek na ostatnią chwilę. Szczególnie w sezonie ślubnym czas oczekiwania na wymarzone obrączki może się wydłużyć. Oczywiście dostępne są obrączki, które można kupić od ręki, ale nie zawsze będą to te modele, które się podobają. Dodatkowo należy uwzględnić także czas oczekiwania na wykonanie grawerunku. Najlepiej wybrać obrączki przynajmniej trzy miesiące przed dniem ślubu, aby można było wykonać ewentualne poprawki, jeśli zajdzie taka konieczność.

Tradycyjne obrączki ślubne

Obrączki z żółtego złota są jednymi z częściej i chętniej wybieranych przez przyszłe pary młode. Choć u jubilera można znaleźć wiele różnych modeli, to tradycja wygrywa. Oczywiście obrączki można znaleźć w wersji zaokrąglonej i prostej. Ten drugi model jest znacznie częściej wybierany. Można także zdecydować się na obrączkę dla pani młodej z niewielkim brylantem, który wygląda niezwykle okazale. Nie wolno zapomnieć o grawerze wewnątrz, nad którym warto się zastanowić. Najczęściej grawerowana jest data ślubu, ale niektóre osoby wybierają inne napisy. Może to być imię małżonka i jego data urodzenia, można także zdecydować się na napis „Kocham Cię …” lub „Na zawsze Twój/Twoja”. Opcji jest wiele i dobrze jest wybrać coś, co będzie dla pary młodej bliskie sercu.

A może obrączki ślubne z białego złota?

Obok obrączek tradycyjnych dużym powodzeniem cieszą się także obrączki wykonane z białego złota. Coraz więcej biżuterii można znaleźć w takim wykonaniu i panie chętnie po nią sięgają. Białe złoto wygląda elegancko, a przy tym delikatnie. Można oczywiście zdecydować się na model prosty lub zaokrąglony. Wiele obrączek posiada niewielkie paski czy zdobienia, które sprawiają, że wyglądają one nietuzinkowo. Niektóre pary decydują się na obrączki, które się uzupełniają. Może to być serce podzielone na pół lub wycięcie, którego część znajduje się na drugim pierścionku. Jubilerzy i producenci biżuterii oferują wiele możliwości, dzięki czemu każdy może wybrać idealny zestaw dla siebie. Panie coraz częściej decydują się na obrączki z kamieniami szlachetnymi. Może to być eternity ring z diamentami, który symbolizuje nieskończoną miłość lub prosta obrączka z jednym kamieniem w kształcie serca.

Szeroki wybór obrączek ślubnych można znaleźć na tej stronie: https://luva.pl/obraczki-slubne