jak-dorobic.pl

biznes, praca, finanse

Praca

Organizacja stanowiska pracy dla ułatwień

Bezpieczeństwo i higiena pracy obowiązuje w każdej dziedzinie. Utrzymywanie porządku na swoim stanowisku należy do obowiązków każdego pracownika, gdyż wpływa to bezpośrednio na bezpieczeństwo wykonywanych zadań. Dobra organizacja stanowiska pracy wpływa dobrze na samopoczucie oraz prędkość wykonywanych czynności.

Praca biurowa

Podczas wykonywania zadań w biurze organizacja jest niezwykle ważna. W zależności czy trzeba wypisywać różne wzory druków dla poszczególnych spraw, które się prowadzi, czy też podczas obsługi klienta albo nawet samego komputera. Trzeba mieć wszystko pod ręką, dzięki temu wszystko przebiega sprawniej. Ciężko wyobrazić sobie sytuację, w której klient oczekuje jak najszybszego odhaczenia prostej sprawy pracownik banku zaczyna szukać odpowiedniego wzoru dokumentów po szufladach. Wszystko musi mieć swoje określone miejsce, żeby móc szybko sięgnąć prosto do miejsca w którym się znajduje. Tak zorganizowane stanowisko pracy wygląda i działa profesjonalnie.

Na warsztacie

Osobom patrzącym z zewnątrz może się wydawać, że w warsztatach panuje chaos. Dużo elementów jest ubrudzonych, na ziemi stoją różne urządzenia, na ścianach widać pozawieszane klucze. Niektórych przedmiotów nie da się schować do szafki z racji ich wagi. Muszą przez to być poukładane na ziemi. Klucze oraz nasadki, wiertła i inne drobniejsze narzędzia są poukładane i popowieszane w kolejności od najmniejszego do największego. Dzięki temu chcąc odkręcić konkretny rozmiar śruby można skierować się bezpośrednio w odpowiedni przedział na ścianie. Organizację stanowiska pracy wspomagają także wózki narzędziowe, które często posiadają zestaw narzędzi a jednocześnie są łatwe w transporcie po warsztacie. Na górze wózka można poukładać odkręcone elementy lub rozciągnąć schemat naprawianego urządzenia. Nieporządek na warsztacie? Może być tylko tymczasowy, jeśli coś się rozleje lub rozsypie. W innym przypadku żaden pracownik nie będzie mógł efektywnie pracować.

Zarówno sami pracownicy, jak i ich przełożeni zwracają uwagę na to, jak wygląda organizacja stanowiska pracy. Wpływa ona na prędkość wykonywania zadań i sprawia, że pracownicy nie muszą chodzić w poszukiwaniu jakiegoś ważnego elementu. Niezależnie czy jest to praca w biurze czy też w warsztacie, ważne, żeby narzędzia trafiły zawsze na swoje miejsce. Dzięki temu wszystkie zadania będą przebiegały dużo szybciej i sprawniej. Klienci szybko docenią tak zorganizowanych pracowników i docenią profesjonalizm. Buduje to poczucie pracy z wykwalifikowanym personelem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.